+48 506 376 439 biuro@marka-24.pl

Prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów

 

Firmy są zobowiązane prawnie do prowadzenia ewidencji finansowej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ta dokumentacja jest niezbędna do sporządzania raportów finansowych, rozliczeń podatkowych i spełnienia wymagań regulacyjnych. Uproszczoną formą ewidencji jest KPIR (Księga Przychodów i Rozchodów). Nie musisz robić tego osobiście – prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów zleć nam i skup się na innych zadaniach!

KPiR rejestruje wszystkie przychody i koszty firmy, dzięki czemu możliwe jest określenie zysków i strat w danym okresie rozliczeniowym. Księga ta obejmuje przychody (np. z tytułu sprzedaży towarów, usług), a także wszystkie koszty związane z prowadzeniem działalności (np. zakup materiałów, usług, opłaty, wynagrodzenia, podatki, składki ZUS). Z tego typu ewidencji mogą korzystać osoby fizyczne i spółki cywilne, które mieszczą się w określonych przez prawo podatkowe limitach, jeśli je przekroczą, zobowiązane są do prowadzenia pełnej księgowości w księgach rachunkowych.

Podstawową zasadą KPiR jest zasada kasowa, co oznacza, że transakcje księgowane są w momencie ich faktycznego wpływu lub wyjścia z kasy przedsiębiorstwa. W prowadzeniu KPiR nie stosuje się konta ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, co odróżnia ją od pełnej księgowości.

Poza tym zaletą prowadzenia ksiąg i rozchodów jest wgląd w to, co naprawdę dzieje się w finansach firmy, co pozwala reagować na trendy i planować dalszą przyszłość.

Twój sprawdzony partner w biznesie

W branży księgowej działamy od 20 lat, przez co udało nam się zgromadzić wiele doświadczeń i żadna sytuacja przedsiębiorstwa nie jest nam obca. Trzymamy przy tym rękę na pulsie zarówno, jeśli chodzi o zmiany w przepisach jak i nowe narzędzia rachunkowe. Posiadamy wszelkie niezbędne kwalifikacje do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz podlegamy ubezpieczeniu OC w związku z charakterem naszej działalności.

Biuro rachunkowe Marka24 to gwarancja:

  • profesjonalnej obsługi,

  • zaangażowania w Twoje sprawy,

  • rzetelności w wykonaniu obowiązków.

Staramy się, aby zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość usług. Dlatego w naszej ofercie mamy bogaty zakres prac księgowych, w tym również prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów. Zatrudniamy księgowych z pasją i dbamy o ciągłe podnoszenie ich kompetencji. Działamy na najwyższym poziomie dla każdego Klienta, niezależnie od wielkości jego dochodów i skali jego działalności.

Cena naszych usług jest zależna od charakteru i wielkości Twojego przedsiębiorstwa. Weźmiemy pod uwagę wszystkie Twoje potrzeby, aby zagwarantować usługi skrojone idealne dla Ciebie!

prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów
prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów w Szczecinie

Twoje biuro rachunkowe

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i chcesz dowiedzieć się szczegółów dotyczących prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, niezwłocznie skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Nasze biuro zlokalizowane jest na Alei Wyzwolenia, w Szczecinie.

Nasz zespół biura rachunkowego Marka24 jest do Twojej dyspozycji, by zapewnić Ci kompleksową pomoc w zarządzaniu księgowością Twojej firmy!